ÜYELİK İŞLEMLERİ

Müslin Kumaşın Özellikleri Nelerdir?


Muslin kumaşın anti-alerjik, sıvıyı emici, terletmeyen ve nefes alabilen dokuya sahip olması gibi pek çok farklı özelliği bulunmaktadır.

Dilerseniz müslin kumaş özelliklerinin hem annelerin içini nasıl rahatlattığına ve işlerini nasıl kolaylaştırdığına hem de Lucca&Milka olarak bizim müslin kumaşlara nasıl sağlıklı ve doğal bir yaklaşımla farklı özellikler kattığımıza daha detaylı değinelim.

Gökkuşağı desenli müslin örtü

Nefes Alabilen Doku Terletmeyen Kumaş: Müslin

İster bebeğinizi kundaklamak için, isterseniz de sadece uyurken üstünü örtmek için battaniye niyetine muslin kullanmış olun, her iki durumda da bebeğinizin terlemeyeceğinden ve sık sık üst değiştirmek zorunda kalmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bunu sağlayan ise müslinin nefes alabilen ve vücut ısısını korumaya yardımcı olan muhteşem dokusudur.

Kısacası müslin örtü sayesinde bebeğiniz deliksik kaliteli bir uykudayken, aklınız onda kalmaz ve siz de üst değiştirmek için harcadığınız zamanı dinlenmek için kullanabilirsiniz.

Müslin Sıvıyı Emici Özelliği ile Bazen Peştemal Bazen Havlu

Müslin kumaşlar yüksek bir emici özelliğe sahiptir. Üstelik bu özelliğinin yanı sıra kolay kuruyan ince ve hafif bir yapıya sahip olması müslin kumaşın banyo tekstilinde de tercih edilmesini sağlamıştır.

Bu da dolaplarda daha az yer kaplayan incecik müslin havlulara yer açılmasına, özellikle deniz kenarında daha hızlı kuruduğu için muslin peştemallerin kullanılmaya başlanmasına vesile olmuştur.

Aslan desenli müslin peştamal

 

Sentetik Değil, “Anti-Alerjik” Müslin Bezler

Bebek cildinin hassaslığı tartışılmaz bir gerçek. Bu yüzden her anne bebeği için doğru kumaş tercihleri yapmaya çalışıyor. Hem kıyafet hem de bebek odası için…

Ancak bir de aşırı hassas cilde ve bünyeye sahip bebeğiniz varsa işte işler o zaman biraz daha farklılaşıyor.

 

Mesela Doğa… Lucca & Milka’nın kurulmasında en büyük katkısı olan oğlumuz Doğa, alerjik bir bünyeye sahipti. Uykusundan sürekli rahat nefes alamadığı için terleyerek uyanıyordu. Müslin örtüler burada imdadımıza yetişti. %100 pamuktan ürettiğimiz Lucca & Milka muslinlerin anti-alerjik yapısı  ile uyku problemimiz ve alerji şikeyetimiz azaldı.

Sizler de müslini doğal dokusu sayesinde bebeğinizin solunum güçlüğü, astım gibi alerjik şikayetlerini azaltmaya yardımcı bir ürün olarak tercih edebilirsiniz.

Lucca & Milka Müslinler “Organik Sertifikalı”

Tek başına müslin kumaş birçok faydalı özelliği sahip olmasına rağmen, biz bu kadarıyla  yetinmek istemedik. Bu doğal kumaşın yapısını bozmadan en sağlıklı haliyle nasıl kullanabilirizin peşine düştük. Amacımız tasarlarken doğadan ve doğaldan uzaklaşmamaktı…

Zaten çıkış noktamız da metropol yaşamının çocuklarımızın elinden alındığı temiz hava soluma, doğal gıda, giysi ve oyuncaklarla büyüme haklarını bir nebze olsun koruyabilmekti. Bu sebeple ürünlerimizi “Organik GOTS Sertifikalı” boyalar kullanarak tasarlıyoruz.

Az İşlenmiş Kumaşlar Ham Haliyle İşleniyor...

Müslin örtüleri tasarlarken mümkün olduğunda az işlenmiş kumaşları seçip bu kumaşları ham haliyle kullanıyoruz. Böylece malzemenin doğal dokusunu bozmadan, hiçbir yapay işlem uygulamadan ve kumaşı sentetik bir madde ile temas ettirmeden kumaşın saflığını koruyoruz. Tabii bebeklerimizin saflığını da…

Yenidoğan geyik desenli müslin battaniye

Bitkisel Boyalar ile Doğal Tasarımlar…

Müslin bezler direkt bebeğinizin cildiyle temas halindedir. Bebeğinizin sağlığı için kullanacağınız muslinin hiçbir kimyasal ürün kullanılmadan tasarlanmış olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Ancak müslin seçimi konusunda renklerin ve desenlerin de anneler için önemli olduğunun farkındayız. Bu sebeple Lucca & Milka muslin ürünlerini tasarlarken kumaşları beyazlatmadan direkt ham halini bitkisel toz boyalarla renklendiriyoruz.

Kumaşlara biraz eğlence katmak içinse Lucca & Milka’yı yansıtan kendi oluşturduğumuz kalıplarla baskılar yapıyoruz.

Sonuç: El yapımı, hiç biri bir diğerine benzemeyen eşsiz tasarımlar…

 

Müslin Kumaşla İlgili Diğer Yazılarımız için Tıklayın:

Müslin Nedir Ne İşe Yarar?

Müslin Örtü Ne için Kullanılır?

Müslin Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

 

 


Lucca and Milka © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır